Що таке сноутюбінг і чому він такий популярний?
Коли взимку хочеться вибухових емоцій та сплеску адреналіну, чудова ідея – покататися на тюбах. Якщо ви досі не знайомі з цим видом активності ані в теорії, ані на практиці, ми з радістю розкажемо вам усе найважливіше!
Отож, сноутюбінг – це зимовий вид активного відпочинку, що полягає у подоланні снігового схилу на надувних санках – тюбах. Незвичайні сани зовні нагадують надувні кола, а також всім добре відомі круглі булочки з відкритою начинкою – ватрушки. До речі, порівняння з ватрушкою виявилось настільки влучним, що стало використовуватися як альтернативна назва тюбам.
Зимове катання на надувних санях відбувається на спеціально підготовленій сніговій доріжці – трасі, що майже завжди обмежена стінками заради безпеки відпочивальників. Самі тюби теж є цілком надійними: їх виготовляють з надзвичайно цупкого матеріалу, зокрема з армованої ПВХ тканини, що «не боїться» проколів чи низьких температур.
Довгі траси у світі нерідко оснащують підйомниками, що дозволяють зекономити час на підкоренні вершини та отримати ще більше задоволення від катання.
Доволі часто розвагу катання на тюбах пропонують популярні курорти. Як приклад – сноутюбінг в Буковелі. Однак, насправді, покататися на «ватрушках» можна значно ближче – у місті чи передмісті. Таку можливість забезпечують всесезонні тюбінг-парки, такі, як, наприклад, Уруру. Та про це розповімо детальніше згодом.
Чому ж підкорення снігового схилу на надувних санках стало таким популярним? Ось кілька вагомих причин:
- Доступність. Катання, зазвичай, не вимагає наявності спеціального екіпірування, та й самі надувні санки купувати не потрібно – їх вам видадуть для тимчасового користування на обраній розважальній локації.
- Відсутність вікових обмежень. Кататися можна як дітям, так і дорослим. Засторога існує лише для людей, що мають проблеми зі здоровʼям – наприклад, хвороби серця чи опорно-рухового апарату.
- Простота опанування. Щоб насолодитися спуском на «ватрушках» не потрібні спеціальні навички та вміння. Інструктор доступно пояснить легкі правила на місці так, що навіть у малечі не виникне жодних проблем з катанням.
Чим відрізняється тюбінг від інших видів зимових розваг?
Шукаєте веселу, просту, але цікаву розвагу для сімейного відпочинку взимку? Тюби підходять ідеально, адже це чудовий спосіб провести час на свіжому повітрі у гарній компанії, а ще – насолодитися швидкістю безпечно – за умови дотримання простих правил
Пропонуємо дізнатися про переваги тюбінгу у порівнянні з іншими популярними зимовими активностями.
- Доступність та простота. На відміну від лиж чи сноубордів, сноутюбінг не потребує тривалого навчання чи фізичної підготовки. Керувати «ватрушкою» легко з першого разу: якісний тюб на спеціально обладнаній доріжці фактично їде сам.
- Відсутність складних фізичних навантажень. У лижному спорті чи катанні на ковзанах задіяні майже всі мʼязи тіла, а вмілий рух потребує навичок координації та витривалості. Підкорення гірки на надувній “ватрушці” – «лінива» активність, що під силу кожному.
- Безпека. Будь-які зимові розваги потребують уважності та дотримання базових правил безпеки. Проте тюбінг не вимагає специфічного управління, як, наприклад, лижі чи сноуборд, відтак ризик отримати травму суттєво знижується. Катайтесь на «ватрушках» лише на спеціально обладнаних трасах, а на довгих і звивистих спусках використовуйте шоломи – для додаткового захисту.
- Емоції та насолода. Катання на надувних санках – це відпочинок, адреналін та драйв, не гірші за ті, що дарують більш екстремальні зимові види розваг.
- Доступна вартість. Тюбінг є менш витратним у порівнянні з лижним спортом, адже не потребує спеціального одягу чи придбання власного обладнання. Як правило, доступний погодинно або на весь день.
Де кататися зимою на тюбах на Львівщині?
Відвідини тюбінгу – незабутній спосіб провести зимовий вихідний у колі родини чи друзів. Знайти професійно обладнані траси для катань можна на гірському курорті, у міських парках розваг та заміських розважальних просторах. Зручні локації з цікавими маршрутами для катання на тюбах Львів та Львівська область пропонують мешканцям і гостям міста.
- Тюбінг парк в УРУРУ – це дві неймовірні траси, які є частиною наймасштабнішого на заході України парку розваг просто неба! Покататись на “ватрушках” тут можна у будь-яку пору року, а ціна катань дорівнює вартості вхідного квитка на день. Це, однозначно, перевага, адже квиток надає право безлімітних катань на тюбах у порядку живої черги, а ще – відкриває доступ до безлічі інших цікавих розважальних локацій.
Вартість: за вартістю вхідного квитка (з 1.12.2024 до 1.03.2025 – 300 грн)
Графік роботи: щодня з 10:00 до 20:00 (в осінньо-зимовий період – ПН-ПТ з 10:00 до 18:00, СБ-НД з 10:00 до 19:00)
Адреса: Львівська область, Старе Село, вул. Лісова, 14
- Їжак Парк – ще одна локація у Львівській області, що пропонує зимовий тюбінг. На території доступні середня та велика гірка, а також працює система штучного засніження спусків, що дозволяє кататися саме по снігу у будь-який зимовий день.
Вартість: 50 грн/спуск (середня гірка), 200 грн/спуск (великий схил)
Графік роботи: субота та неділя з 10:00 до 19:00
Адреса: Львівська область, с. Красів.
- Буковиця – гірськолижний курорт у Львівській області, який, з-поміж інших розваг та занять, пропонує також і сноутюбінг.
Вартість: 100 грн/спуск або погодинно від 250 грн/год
Графік роботи: щодня з 09:00 до 17:00
Адреса: Львівська область, м. Борислав, вул. Тустановицька
Сноутюбінг в парку розваг УРУРУ
Парк розваг УРУРУ, що функціонує на відкритому просторі – одна з найцікавіших локацій для розваг дітей та дорослих на заході України не тільки в теплий сезон, а й взимку! Парк зачаровує особливою святковою атмосферою, новорічно-різдвяними декорами, гарною природою, що оточує територію. Хто хоча б раз бував в УРУРУ, той мріє знову потрапити сюди. З-поміж сучасних атракціонів світового рівня, високих гірок, велетенських гойдалок, батутів та лазанок ви знайдете й неймовірну зимову забаву – тюбінг! До слова, в УРУРУ він працює цілорічно.
Тюбінг-парк в УРУРУ складається з двох спеціально обладнаних трас-схилів. Кожна з них має гладку поверхню і штучне покриття, що ідеально підходить для катання як в теплий сезон, так і в сніг. Перший спуск, довжиною 60 метрів – пізнавально-ознайомчий – підійде для спокійного катання. Друга траса на 100 метрів – драйвово-екстремальна – готує для гостей парку круті повороти та вражаючу швидкість!
Катання на “ватрушках” в УРУРУ не обмежене за кількістю з’їздів та у часі (впродовж робочого дня парку). Придбавши вхідний квиток до парку, діти та дорослі отримують безлімітний доступ до всіх локацій (за винятком кількох дитячих атракцій, що оплачуються додатково).
Радимо завчасно спланувати свою мандрівку до парку розваг, придбавши квитки онлайн та дізнавшись більше про те, як доїхати до УРУРУ.
Вартість: за вартістю вхідного квитка (з 1.12.2024 до 1.03.2025 – 300 грн)
Графік роботи: щодня з 10:00 до 20:00 (в осінньо-зимовий період – ПН-ПТ з 10:00 до 18:00, СБ-НД з 10:00 до 19:00)
Адреса: Львівська область, Старе Село, вул. Лісова, 14
Телефон: +38 (0322) 880 299
Як підготуватись до катання на сноутюбах?
Сноутюби – дійсно одна з найбезпечніших активних зимових розваг, якою ви можете насолоджуватися і в Карпатах, і в передмісті Львова. Однак, радимо ставитись відповідально до будь-яких активностей на снігу, особливо, коли разом з вами розважаються діти. Щоб відпочинок видався вдалим, а спогади – винятково приємними, необхідно підготуватися до відвідин тюбінгу.
- Оберіть правильне місце. Стихійні необлаштовані схили містять безліч небезпек – дерева, каміння, ями, а саме катання може бути травматичним. Обирайте лише підготовлені та спеціально обладнані траси у призначених для розваг місцях.
- Оберіть правильний одяг. Щоб катання на тюбах взимку приносило задоволення, необхідно підібрати одяг відповідно до температури. Одягайтесь самі та одягайте дітей за принципом “шарів” – щоб у будь-яку мить зайвий шар одягу можна було зняти. Подбайте про водонепроникний верхній одяг та надійне зимове взуття. Використовуйте рукавички та шалик, щоб захистити чутливу шкіру у вітряний день.
- Перевірте обладнання. Перш ніж здійснити спуск схилом, перевірте, чи тюб не пошкоджений, добре надутий та має міцно закріплені ручки. Дітям рекомендовано використовувати шолом, а усім бажаючим – спеціальні окуляри, що захищають від вітру, сонця та снігу.
- Дійте за вказівками інструктора. Займайте у тюбі правильне положення сидячи та обов’язково тримайтесь за ручки під час з’їзду.
Які правила безпеки потрібно знати для катання зимою на тюбах?
Якими б захоплюючими та екстремальними не були б зимові розваги, правила безпеки – понад усе. Сноутюбінг – не виняток. Радимо дотримуватися простих порад, щоб досвід катання був безпечним та радісним.
- обирайте трасу відповідно до віку – не слід пускати дітей на спуски, на яких “ватрушки” набирають високу швидкість або долають круті й важко контрольовані повороти;
- не перевантажуйте надувні санки – дізнайтесь в інструктора, на скількох осіб розрахований тюб, що надається;
- тримайте дистанцію – кататися слід по черзі, а рушати лише тоді, коли схил вільний;
- катайтесь у правильній позі та обов’язково тримайтесь за ручки – стоячи чи лежачи у тюбі, ви ризикуєте травмуватися.
Бажаємо, щоб зима завжди вас тішила активними забавами та залишала найтепліші спогади!